11:20 - 13:20

Sál 1

Simona Kijonková

Od 50% propadu k 120% růstu. Jak jsme na krizi reagovali v Zásilkovně.

První dny nouzového stavu přinesly zcela novou situaci. Zásilkovně propadly tržby v březnu o 50 %. Následovala rychlá reakce celého týmu v čele se zakladatelkou a spolumajitelkou Simonou Kijonkovou. Díky rychlým a jasným krokům se podařilo negativní vývoj zastavit a obrátit pozitivním směrem. Zásilkovna už během dubna meziročně rostla o 120 %.

Jaké byly klíčové kroky, které tým Zásilkovny udělal? Poslechněte si osobní a konkrétní doporučení zakladatelky a spolumajitelky jedné z nejinovativnějších společnosti současného Česka.

Je známá podnikatelka, vizionářka a investorka do start-upů. Je považována za první dámu e-commerce v ČR. Vystudovala management na VŠE a finance na UJEP. V roce 2010 založila společnost Zásilkovna a během deseti let z ní vybudovala mezinárodní logistickou firmu s obratem téměř 1,3 miliardy korun. Aktuálně stojí v čele holdingu Packeta, což je deset firem, kam spadá i česká Zásilkovna. Řídí více než 1000 zaměstnanců. Za svoji podnikatelskou a inovativní činnost získala řadu ocenění - EY Podnikatel roku 2017 Hlavního města Prahy, 2019 vítěz TOP Podnikatelka roku 2018 vydavatelství Economia. Již řadu let se pohybuje na předních příčkách žebříčku nejvlivnějších žen Forbes. Ten ji v roce 2016 umístil na svoji titulní stranu, podruhé pak v červnu 2019. O problematice e-commerce přednáší, vysvětluje v médiích, i na řadě oborových akcí, z nichž mnoho také pořádá. Simona Kijonková je vdaná, má 3 děti: dcery Adrianu (12) a Nikol (7) a syna Jaromíra (9).